Na co iść do kina? Mikołajki i reszta


W ramach mikołajkowego prezentu warto wybrać się do kina. Wśród premier nadchodzącego weekendu miłośnicy komedii, ożywionych trupów, nieszablonowych historii miłosnych czy wyjątkowych dokumentów znajdą coś dla siebie. Nie zapomniano również o najmłodszych.

W ramach kolejnego spotkania z cyklu "Dziedzictwo Chopina" w Willi Decjusza zaprezentowany zostanie najnowszy projekt Baletu Dworskiego Cracovia Danza, zatytułowany "Taneczny Świat Chopina". W Warszawie rozdano nagrody Eska Music Awards 2010. Artystką Roku uznano Agnieszkę Chylińską, Przebojem Roku została piosenka Ewy Farny "Cicho". Za Najlepszą Debiutantkę uznano Marinę. Nikita Michałkow, najsłynniejszy i najbardziej ustosunkowany rosyjski reżyser, niespodziewanie ściągnął na siebie gromy krytyki w związku ze swoim nowym, epickim filmem wojennym "Exodus: Spaleni słońcem 2", który walczy o Złotą Palmę na festiwalu w Cannes.Mary McDonnell powróci do obsady serialu "Podkomisarz Brenda Johnson". W poniedziałek, 22 marca ukaże się nowy album "Option Paralysis" Dillinger Escape Plan. Zespół wyjawił szczegóły wydawnictwa. Do eliminacji na Przystanek Woodstock zgłosiło się 700 zespołów chętnych do zagrania koncertu na Dużej Scenie w Kostrzynie. Do półfinału rywalizacji zakwalifikowano, nie 24 – jak zakładano – a 28 półfinalistów.

Spotkanie z autorami książki "Bedzies wisioł za cosik. Godki podhalańskie", odbędzie się w poniedziałek 10 maja o godz. 18 w Gazeta Cafe, ul. Bracka 14 w Krakowie. Rozmowę na temat książki poprowadzą Małgorzata Skowrońska i Bartłomiej Piłat.

Zrealizowany przez polską reżyserkę Agnieszkę Wójtowicz-Vosloo thriller "After.Life" - z Liamem Neesonem i Christiną Ricci w rolach głównych - zebrał dobre oceny amerykańskiej prasy. Obraz trafił w piątek na ekrany kin w Nowym Jorku. Wakacje za pasem, w kinie powoli zaczynają dominować więc horrory, komedie romantyczne oraz animacje... W tym tygodniu debiutuje na naszych ekranach aż 6 produkcji.

Spektakl "Jaskiniowiec" na podstawie tekstu Roba Beckera, to przewrotna i błyskotliwa próba uchwycenia różnic między kobietami i mężczyznami. Lisa Niemi, wdowa po Patricku Swayze, ma przerwać milczenie sześć tygodni po tragicznej śmierci aktora, publicznie dzieląc swoją żałobę podczas Konferencji Kobiet, która odbędzie się 27 października w Kalifornii. W poniedziałek, 1 marca ukaże się nowa płyta Lao Che. Promo-mixu albumu "Prąd stały / Prąd zmienny" można posłuchać już teraz.Nowy przebój Agnieszki Chylińskiej zatytułowany "Nie mogę Cię zapomnieć" dla wielu fanów wokalistki był szokiem. Co na to piosenkarka? Trwają spekulacje, z kim będzie walczył Green Lantern. Nowym kandydatem na czarny charakter został Sinestro. Miałby go zagrać Mark Strong. Do sprzedaży trafiły reedycje płyt legendy noise'u formacji The Jesus Lizard. W związku z tym wydarzeniem telewizja ABC News przygotowała program o zespole.

Robbie Williams doceniony za całokształt


Robbie Williams otrzyma honorową statuetkę Brit za nadzwyczajny wkład w rozwój muzyki. Wokalista odbierze nagrodę podczas nadchodzącej gali, która odbędzie się 16 lutego 2010 roku w Earls Court w Londynie.

Katatonia, Long Distance Calling i Swallow The Sun wkrótce w Polsce


31 marca w krakowskiej Rotundzie oraz dzień później, 1 kwietnia, w warszawskiej Stodole wystąpi zespół Katatonia. Razem ze Szwedami w Polsce zagra post-rockowa grupa Long Distance Calling oraz doom metalowcy z Swallow The Sun.

Konkurs "Twój bilet do kina"


W Multikinie i Silver Screenie już od października trwają zajęcia 3 edycji Akademii Filmowej. To największy program edukacji filmowej w Polsce, który wspierany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Janusz Zakrzeński: Nie tylko Piłsudski


Wszyscy pamiętamy go z odtwarzanej wielokrotnie Józefa Piłsudskiego, jednak Janusz Zakrzeński był nie tylko cenionym aktorem teatralnym i kinowym, lecz również wspaniałym pedagogiem. Nie szczędził również czasu i serca na działalność charytatywną.

Druga płyta Crystal Castles już do kupienia


Nowa płyta kanadyjskiego duetu Crystal Castles miała ukazać się 7 czerwca. Zespół przyspieszył jednak premierę i krążek już od 23 kwietnia jest do kupienia w serwisach sprzedających płyty w mp3.

nasze gabinet organizuje holender szkoły i wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze gabinet wycieczki szkolne także zioło szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od czasu codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na nasze kancelaria organizuje gówno szkoły również wycieczki na rzecz dzieci i grup przedszkolnych.

jednodniowe wycieczki szkolne

Zorganizowane na mocy nasze kancelaria wycieczki szkolne dodatkowo marihuana szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od czasu codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy dobór miejsc na rozkład zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Wewnątrz ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze kancelaria zorganizuje udane wycieczki szkolne plus zioło szkoły na każdą środki pieniężne również w środku dowolnym regionie Własny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego zorganizowanie zielonych szkół dodatkowo wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem dodatkowo zainteresowaniem nauczycieli dodatkowo pracowników szkół. W środku ofercie posiadamy wycieczki edukacyjny jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne także marihuana szkoły na każdą fundusze oraz w środku dowolnym regionie Własny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego