Votum ujawnia szczegóły płyty


Już 16 listopada, warszawski zespół Votum wyda nakładem Mystic Production nowy album zatytułowany "Metafiction".

Dwa filmy walczące o Krakowską Nagrodę Filmową: "My Queen Karo" w reżyserii DorothĂŠe Van Den Berghe oraz "Dust" Maksa Jacoby'ego ugruntowują coraz poważniejszą rangę konkursu "Wytyczanie drogi" festiwalu Off Plus Camera. Tylko dlaczego podczas seansu tych obrazów nie mogłem pozbyć się wrażenia, że już te filmy gdzieś widziałem? Nie lada orzech do zgryzienia mają organizatorzy Brit Awards 2010. Faworytem do zwycięstwa w prestiżowej kategorii jest zespół Oasis. Może być gorąco... Po 60 latach przyszedł czas na pożegnanie z galeriami w Muzeum Książąt Czartoryskich. Całe szczęście, że tylko na pewien czas. Zamknięcie najstarszej placówki muzealnej w Polsce związane jest z pracami remontowymi, które rozpoczną się po 10 stycznia. Po ich zakończeniu, wejdziemy już do zupełnie innego, zmodernizowanego muzeum.Duet gimnastyczny w składzie Jadzia Peszko i Dominika Drewniak podbił serca telewidzów i jurorów. Wyniki głosowania nie pozostawiały złudzeń - ponad 40% głosów dało dziewczynom bezapelacyjne pierwsze miejsce w półfinale i udział w wielkim finale. Największym przegranym okazał się być Mateusz Dembek. Wokalista, który przez wielu upatrywany był jako faworyt całęgo programu, zajął zaledwie trzecie miejsce i odpadł w głosowaniu jury. Ukazał się pierwszy w karierze zespołu Oszibarack dysk DVD. Wydawnictwo zawiera zapis koncertu, bogatego w różnorodną scenografię i multimedialne projekty. Brytyjska telewizja satelitarna BSkyB jako pierwsza w Europie uruchomi kanał trójwymiarowy. Premiera zapowiadana jest na 3 kwietnia.

Bartek Konopka zakończył zdjęcia do swojego debiutu pełnometrażowego pt. "Lęk wysokości". Film powstaje w Studiu Munka działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. W zeszłym tygodniu Konopka znalazł się wśród 10 twórców uhonorowanych doroczną nagrodą Ministra Kultury za wybitne osiągnięcia artystyczne w ubiegłym roku.

"Gram polskiego emigranta, który został nagle wyrwany z poczucia pozornej życiowej stabilizacji w obcym mu kraju" - powiedział w Paryżu Andrzej Chyra, odtwórca roli Stanleya Kowalskiego w reżyserowanej przez Krzysztofa Warlikowskiego sztuce "Tramwaj". Krytycy skomplementowali rolę polskiego aktora i porównali do kreacji... Marlona Brando. "Paranormal Activity", głośny film grozy zrealizowany zaledwie za 15 tysięcy dolarów, zarobił po pięciu tygodniach wyświetlania 100 mln dolarów! Tym samym tytuł stał się najbardziej dochodowym niezależnym filmem w historii kina.

Amy Winehouse ponownie może podróżować do Stanów Zjednoczonych, co zresztą szybko zamierza wykorzystać. Jeśli wierzyć zapewnieniom Simona Pegga i jego uroczej partnerki z planu, prace nad sequelem "Star Treka" mogą rozpocząć się jeszcze w tym roku. Kumka Olik "Podobno nie ma już Francji", UniversalHistorycy sztuki profesorowie Henryk Dziurla i Mieczysław Zlat zostali w poniedziałek uhonorowani złotymi medalami Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Wyróżnienie wręczył we Wrocławiu minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski. 24 września w poznańskim klubie Pod Minoga wystąpi lider amerykańskiej formacji Life Of Agony - Keith Caputo. Poza Poznaniem muzyk odwiedzi we wrześniu także Warszawę, Łódź oraz Wrocław. Lady GaGa szykuje reedycję debiutanckiej płyty. Dzieło ukaże się pod tytułem "The Fame Monster".

"Prawo i porządek" znika z anteny


Serial "Prawo i porządek" zniknie z anteny po 20 latach.

Erotyczna scena w "Potterze"


Najnowsza filmowa część przygód młodego czarodzieja - "Harry Potter i Insygnia Śmierci" - zawierać będzie "bardzo seksowną" scenę, w której grający Harry'ego Daniel Radcliffe wystąpi nago przed filmową Hermioną czyli Emmą Watson.

Cliff Richard zainspirował lidera Motörhead


Lemmy Kilmister przyznał, że jego inspiracją do założenia Motörhead był frontman zespołu The Shadows.

V Przegląd Filmów o Tematyce Uchodźczej


Polska Akcja Humanitarna zaprasza na V Przegląd Filmów o Tematyce Uchodźczej, który potrwa w kilku miastach polski od 17 do 23 czerwca. Festiwal rozpocznie się w warszawskiej Kinotece 18 czerwca o godzinie 18.00.

Francja chce współpracować z Google


Francja chce współpracować z amerykańskim gigantem internetowym Google przy tworzeniu własnej narodowej biblioteki internetowej, obejmującej francuską spuściznę piśmienniczą, muzealną i filmową - powiedział w wywiadzie dla wtorkowego "Le Monde" minister kultury Frédéric Mitterrand.

nasze gabinet organizuje holender szkoły i wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze gabinet wycieczki szkolne także zioło szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od czasu codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na nasze kancelaria organizuje gówno szkoły również wycieczki na rzecz dzieci i grup przedszkolnych.

jednodniowe wycieczki szkolne

Zorganizowane na mocy nasze kancelaria wycieczki szkolne dodatkowo marihuana szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od czasu codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy dobór miejsc na rozkład zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Wewnątrz ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze kancelaria zorganizuje udane wycieczki szkolne plus zioło szkoły na każdą środki pieniężne również w środku dowolnym regionie Własny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego zorganizowanie zielonych szkół dodatkowo wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem dodatkowo zainteresowaniem nauczycieli dodatkowo pracowników szkół. W środku ofercie posiadamy wycieczki edukacyjny jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne także marihuana szkoły na każdą fundusze oraz w środku dowolnym regionie Własny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego