NBP: banki prognozują złagodzenie polityki kredytowania firm


W II kwartale 2010 r. banki prognozują, że polityka kredytowa dla firm zostanie złagodzona, natomiast utrzymane zostaną zaostrzone kryteria przyznawania kredytów mieszkaniowych - wynika z badań Narodowego Banku Polskiego "Sytuacja na rynku kredytowym".

Wietnam notyfikował do WTO wszczęcie 1 lipca 2009 r. postępowania ochronnego przed nadmiernym importem m.inn. z UE szkła typu "float" (Float Glass). Bank Światowy wierzy w polską gospodarkę i pożycza nam kolejny miliard euro na przeprowadzenie reform gospodarczych 30 miliardów euro - taką kwotę, zgodną z wcześniejszymi ustaleniami, zgodził się wyasygnować na pomoc przeżywającej kryzys finansowy Grecji Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Decyzja zapadła kiedy unijni ministrowie obradowali w Brukseli nad tym jak zabezpieczyć rynki finansowe przed nerwowymi ruchami w nadchodzącym tygodniuUnijna pomoc, jaką Polska otrzyma do 2013 r., nie jest w najmniejszym stopniu zagrożona - powiedział unijny komisarz ds. budżetu Janusz Lewandowski po piątkowym spotkaniu z premierem Donaldem Tuskiem. Nam nie trzeba tłumaczyć, co to jest elektrownia atomowa. Wytłumaczcie turystom, żeby przyjeżdżali się opalać koło reaktora - mówią mieszkańcy gminy Darłowo. Trzech profesorów i inżynier przekonywali ich o korzyściach, jakie niesie budowa takiej elektrowni. Nie przekonali Pekin stawia szlaban na rynku internetowych gier i wirtualnych światów - zagraniczne spółki nie mogą inwestować w branżę wartą ok. 4 mld dol.

– Umacniająca się złotówka nie miała do tej pory negatywnego wpływu na ogólny wynik eksportu, a więc i na poziom wzrostu gospodarczego. Eksport nawet rósł i rośnie dalej w bardzo dobrym tempie. Ale przyznać trzeba, że aprecjacja złotego osłabia rentowność oraz konkurencyjność firm, zwłaszcza małych i średnich. Jest też groźna dla tych branż, w których kumulują się także i inne negatywne czynniki. Sprawa dlatego wymaga nie tylko ciągłej obserwacji i analiz, ale i przeciwdziałań. Podejmujemy je – powiedział wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld podczas konferencji „Sposób na silną złotówkę”, która odbyła się 19 sierpnia br. w Krajowej Izbie Gospodarczej.

Promieniowanie słoneczne jest ważnym czynnikiem środowiskowym wpływającym na stan skóry i całego organizmu. Oprócz korzystnego wpływu wywiera jednak także efekty niepożądane. Dwa banki należące do Leszka Czarneckiego, jednego z najbogatszych polskich inwestorów, właśnie się połączyły. Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy 4 stycznia zarejestrował Getin Noble Bank

PKP Energetyka zamierza inwestować w budowę małych źródeł energii. Myśli o biogazowniach oraz elektrowniach wiatrowych – informuje „Puls Biznesu”. Przeglądając sobie kulinarne materiały związane z Wielkanocą natrafiłem na książkę z 1830 roku pod dość długim tytułem - Domy i dwory: przy tem opisanie apteczki, kuchni, stołów, uczt, biesiad, trunków i pijatyki; łażni i kąpieli; łóżek, pościeli, ogrodów, powozów i koni; błaznów, karłów, wszelkich zwyczajów dworskich i różnych obyczajowych szczegółów przez Łukasza Gołębiowskiego członka Towarzystwa Królewskiego Warszawskiego Przyjaciół Nauk wydanej nakładem autora, druk N.Glucksberga, a w niej godny uwagi opis staropolskiej wielkanocy, a właściwie produktów jakie \\\\\\\'szły\\\\\\\' na szlachecki stół ...


Więcej.. Dwie niemieckie firmy poinformowały o nawiązaniu współpracy, której celem jest dostarczenie na rynek niemiecki usług umożliwiających inteligentne wykorzystanie energii elektrycznej.Złoty się osłabia i nie ma przesłanek, które przemawiałyby za jego umocnieniem - uważają specjaliści. W 2003 r. jeden z największych producentów komputerowych na świecie Hewlett-Packard zapłacił pracownikom rosyjskiej prokuratury generalnej 8 mln euro łapówki w zamian za kontrakt wart 35 mln euro - twierdzi niemiecka policja Ani na amerykańskim parkiecie, ani na naszym pierwsze sesje tego tygodnia nie przybliżyły nas do odpowiedzi na pytanie, co dalej będzie się działo na rynkach akcji.

Zysk netto PGE w III kw.'09 - 727 mln zł


Zysk netto Polskiej Grupy Energetycznej przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej w trzecim kwartale 2009 roku wzrósł rok do roku o 53 proc., do 727 mln zł - poinformowała spółka w raporcie kwartalnym.

CEZ rozpoczął projekt farm wiatrowych o mocy 600 MW w Rumunii


Przedstawiciele brytyjskiego sektora nafciarskiego wyrazili w środę zaniepokojenie agresywną retoryką prezydenta Obamy skierowaną przeciwko koncernowi BP. Ostrzegli też, że może ona popsuć stosunki pomiędzy obu krajami.

Szef MSWiA: 20 tys. odbiorców bez energii elektrycznej


20 tys. odbiorców jest bez energii elektrycznej; jeszcze w środę pozbawionych zasilania było 2 tys. odbiorców, w ciągu ostatniej doby przybyło ok. 18 tys. nowych wyłączeń spowodowanych opadami śniegu i intensywnym wiatrem w północnej części województw śląskiego, małopolskiego i na południu województwa świętokrzyskiego - poinformował w czwartek minister spraw wewnętrznych i administracji Jerzy Miller.

UE: Produkcja samochodów najniższa od 1996 roku


- Produkcja samochodów osobowych w Unii Europejskiej spadła w zeszłym roku o 13 proc., ciężarowych zaś o 64 proc. w porównaniu z 2008 r., osiągając najniższy poziom od czternastu lat - wynika z danych europejskiej federacji producentów samochodów ACEA.

Przerwa w WZA EuRoPol Gazu


Podjęto uchwałę o przerwie w walnym zgromadzenia akcjonariuszy EuRoPol Gazu do 20 kwietnia - poinformowała w środę PAP Danuta Tarkowska, rzeczniczka EuRoPol Gazu, operatora polskiego odcinka gazociągu jamalskiego.

nasze gabinet organizuje holender szkoły i wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze gabinet wycieczki szkolne także zioło szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od czasu codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na nasze kancelaria organizuje gówno szkoły również wycieczki na rzecz dzieci i grup przedszkolnych.

jednodniowe wycieczki szkolne

Zorganizowane na mocy nasze kancelaria wycieczki szkolne dodatkowo marihuana szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od czasu codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy dobór miejsc na rozkład zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Wewnątrz ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze kancelaria zorganizuje udane wycieczki szkolne plus zioło szkoły na każdą środki pieniężne również w środku dowolnym regionie Własny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego zorganizowanie zielonych szkół dodatkowo wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem dodatkowo zainteresowaniem nauczycieli dodatkowo pracowników szkół. W środku ofercie posiadamy wycieczki edukacyjny jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne także marihuana szkoły na każdą fundusze oraz w środku dowolnym regionie Własny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego